Walentynki w przedszkolu – czy warto je celebrować? Pewnie, że tak! Ale mądrze, tak, by z tej amerykańskiej tradycji uczynić prawdziwą edukacyjną ucztę! I tak w naszym przedszkolu dzień 15 lutego stał się walentynkowym dniem rozmów o uczuciach, dniem integracji, dniem wesołych zabaw.  Dziś nasze przedszkole przepełniło się walentynkowymi kolorami i serduszkami. Dzieci z obu grup (oczywiście w osobnych salach) posłuchały legendy o Walentynkach i innych ciekawostek, był czas by porozmawiać o uczuciach, które towarzyszą dzieciom i dorosłym, były walentynkowe piosenki i wierszyki oraz zabawy i układanki. Maluchy ozdabiały elementami walentynkowymi domek z kartonu, który dostały od starszaków w prezencie (oczywiście domek odbył kilkudniową kwarantannę nim trafił do rak maluchów z rąk starszaków), a starszacy robili „walentynkowe zwierzątka”. Nie obyło się bez słodkiego poczęstunku, który też stal się okazją do odśpiewania „Sto Lat” dla jubilatów lutowych, którzy byli nieobecni w przedszkolne lutowe urodziny.  Dziś także otrzymaliśmy ogromne, kolorowe maty podłogowe z GOK, jako nagrodę za udział w konkursie plastycznym. Niezapomniała o nas także Pani Iwonka z biblioteki – od Pani Iwonki dostaliśmy „Biblioteczną Walentynkę”- bardzo tęsknimy już za naszymi cyklicznymi czytaniami w bibliotece. I tak walentynki w miłej atmosferze dobiegły końca… a jutro znów zapewne nasz przedszkolny dzień będzie krył mnóstwo atrakcji i niespodzianek.