W tym roku szkolnym nasze przedszkole bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Piękna Nasza Polska Cała” gdzie miedzy innymi honorowy patronat objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Z kultura mi do twarzy”. Nasze przedszkole od lat kładzie nacisk na uwrażliwianie dzieci na poznawanie tradycji, dostrzeganie piękna narodowego, na poszanowanie kultury ludowej. Więc dziś tj. 12.02 pani Irena, która czuwa nad projektem wraz z innymi paniami zorganizowała wystawkę rzeczy użytkowych sięgających dawnych lat oraz rzeczy, które produkowane są współcześnie, ale są inspirowane kulturą folklorystyczną. Dzisiejsza wystawka i pogadanka związana była z tematem tygodnia „Kuchnia i ja”. Tak wiec w przedszkolu zagościły stara porcelana ( filiżanki, kubki, talerze, dzbanki) oraz serwetki, ręczniki, obrusiki wszystko ręcznie haftowane bądź dziergane oraz porcelana współczesna ręcznie malowana oraz porcelana inspirowana folkiem a dokładnie motyw łowicki czarny. Nie zabrakło pogadanki nt. tradycji w naszym regionie oraz tańca ludowego oraz każdy miał możliwość zaprojektowania talerzyka.
To nie koniec naszych wystawek już dziś odkrywamy rąbka tajemnicy, iż wkrótce inna wystawa.