11 lutego obchodzimy Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W tym dniu w grupie starszaków zorganizowane zostało zajęcia edukacyjne z zakresu bezpieczeństwa.  W tym dniu dzieci przypomniały sobie ważne numery alarmowe. Dowiedziały się również, że numer 112 został wprowadzony po to, aby umożliwić wszystkim Europejczykom wzywanie pomocy bez względu na miejsce, w którym się znajdują.  Nie zabrakło też rozmów na temat właściwego sposobu powiadamiania służb ratunkowych o istniejących zagrożeniach. Zajęcie miało charakter prezentacji i zabawy, a dzięki informacjom przekazanym w ich trakcie, miejmy nadzieję, że w razie niebezpieczeństwa dzieci będą w stanie skutecznie wezwać pomoc w sytuacji tego wymagającej. Pani Arleta pokazała również, iż numer alarmowy jest dostępny w każdej komórce nawet w tych mających kody zabezpieczające. Dzieci miały możliwość (bez próby dzwonienia) symulacji wzywania pomocy. Korzystając z telefonu został dzieciom również wytłumaczony, w jaki sposób powinno się oznakować w swoich komórkach numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case  of Emergency). Po zakończeniu zajęcia dzieci pokolorowały kolorowankę z numerem 112, a jako zadanie do domu miały dowiedzieć się czy w telefonach rodziców również jest dostęp do numeru alarmowego i czy rodzice mają oznakowany numer ICE.