Walentynki to święto miłości, dzień, w którym ludzie obdarowują się prezentami, laurkami i przypominają sobie o tym, jak ważna jest miłość i poczucie tego, że jesteśmy dla kogoś ważni. Dziś w naszym przedszkolu nie do końca w miłosnej odsłonie, ale nadal w przyjaznej atmosferze nasze przedszkolaki obchodziły Walentynki. Głównym tematem naszych zajęć były emocje, rozmawialiśmy o tym co wzbudza nasze pozytywne emocje, co negatywne oraz o tym jakie emocje wzbudzają Walentynki i co możemy zrobić, by jak najlepiej obchodzić to święto. Choć czerwony kolor jeszcze kilka miesięcy był kojarzony ze Świętym Mikołajem – dziś był kolorem serca i ogromnej miłości oraz niesamowitych przyjaźni. Dzięki historii, którą poznaliśmy – dowiedzieliśmy się co tak naprawdę oznaczają Walentynki, poznaliśmy postać Świętego Walentego. Dzieci uczestniczyły również w wielu grach i zabawach. Tańczyliśmy, śpiewaliśmy i przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Na sam koniec dnia wykonaliśmy laurki: starszacy dla swoich kolegów i koleżanek z grupy, których wylosowali (tak, aby każdy dostał swoją Walentynkę), a maluszki mieli pełną dowolność w dostarczeniu swojej laurki, większość z naszych milusińskich wybrała oczywiście swoich rodziców. Pani Ania przygotowała dla nas również walentynkową przekąskę oraz kupiła słodkie lizaczki ❤

Wszystkim życzymy ogromu miłości i radości ze spędzania wspólnie czasu nie tylko we Walentynki, ale w każdy dzień roku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego czerwono-różowego święta.