22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzieci tego dnia przybyły do przedszkola ubrane na niebiesko. Tego dnia zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom znaczenia wody dla życia człowieka, zwierząt oraz roślin. Przedszkolaki brały udział w pogawędkach, zabawach związanych z tematyką dnia. Nie zabrało również tradycyjnego środowego czytania. Tym razem zgodnie z naszym planem czytań pani Iwonka przyniosła książeczki o wodzie. Były to: przygody Fenka „Woda to skarb” oraz „Wielkie Przygody małej kropelki wody”. Dzięki tym opowiadaniom wspólnie odkrywaliśmy tajemnice wody i jej znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin. Jak zawsze starliśmy się połączyć zajęcia edukacyjne ze świetną zabawą. Nie zabrało zabaw tanecznych oraz prac plastycznych … tym razem pani Iwonka przygotowała dla przedszkolaków opaski z hasłem WODA TO ŻYCIE, by dzieci zapamiętały czym jest woda, jakie ma stany skupienia, do czego nam służy, dlaczego warto oszczędzać wodę i jak to robić? Do tego ważnego dnia będziemy wracać jeszcze. Będą eksperymenty, hodowla fasolek, będziemy utrwalać wiadomości, że woda jest niezbędnym źródłem naszego życia i należy o nią dbać.