„W marcu jak w garncu”🌦️ – przysłowie z którym, jak najbardziej się zgadzamy ponieważ pogoda za oknem w dniu dzisiejszym, wcale nam nie dopisała… jednak to nie powstrzymało nas przed świętowaniem Pierwszego Dnia Wiosny. W przedszkolu Panie zmieniały wystroje sal na wiosenne, a dzieci by zaakcentować ten szczególny dzień przyszły ubrane w wiosenne kolory.🐸🐸 Dzisiejsze święto rozpoczęło się oczywiście od ozdobienia marzanny, która w tym roku była bardzo urokliwa. Następnie dzieci wysłuchały historię „spalenia marzanny”, poznały zwiastuny wiosny, ptaszki przylatujące na wiosnę oraz inne ciekawostki związane z tym szczególnym dniem. Oczywiście Pierwszy Dzień Wiosny nie mógłby odbyć się bez tradycyjnego „spalenia” Marzanny… więc najpierw wybraliśmy się na wspólny spacer w poszukiwaniu Wiosny z naszą piękną Marzanną, a później utworzyliśmy półkole i pod okiem Pani Arlety pożegnaliśmy zimę. 🌞

W tym dniu nie zabrakło również wielu piosenek, wierszyków oraz ciekawych zabaw.

WIOSNA, WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY!  🌹🌸🌻🐦🐝🐞

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z dzisiejszego dnia.