23 marca wybraliśmy się do OCK w ostrowie Wielkopolskim na przedstawienie w wykonaniu Teatru „Aczemu” na spektakl pt.: „Czerwony Kapturek”. Od rana wszyscy byli podekscytowani, gdyż już sama podróż autobusem w wielu dzieciach budziła wielkie emocje. Po dotarciu na miejsce wszyscy zasiedli wygodnie w fotelach i po usłyszeniu gongu rozpoczął się spektakl. „Czerwony Kapturek” jest klasyczną baśnią znaną w różnych wersjach w wielu zakątkach świata. Teatr „Aczemu” przedstawił ów bajkę w wersji również nieco zmienionej był wilk, Czerwony Kapturek, Babcia, gajowy, ale pojawiła się ku zaskoczeniu milusińskich nowa bohaterka-Żaba. Ta wersja „Czerwonego Kapturka” dostarczyła historii powiewu świeżości i masy dobrego humoru.

Były piosenki, gra świateł i znakomita gra aktorów. Przedstawienie ów było nie tylko historią Czerwonego kapturka, była to  opowieść o odwadze, samodzielności, stawianiu granic i ekologii w zabawnej dla dużych i małych widzów odsłonie.

(zdjęcia w gorszej jakości, gdyż jak wiemy w teatrze nie można używać flesza.)