W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru trwał aż dwa dni, możemy śmiało również powiedzieć, że marzec jest miesiącem teatru. 23 marca wyruszyliśmy na wycieczkę do ostrowskiego OCK-u, na przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, wtedy mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda prawdziwy teatr, zobaczyliśmy jak wygląda prawdziwa scena i zasunęła się przed nami prawdziwa kurtyna. Pierwszego dnia (w środę – 29 marca) – przez pomyłkę (owiejemy to tajemnicą 😉 ) – stworzyliśmy teatr w naszym przedszkolu, starszaki odgrywały role przed swoimi kolegami i koleżankami z grupy, a potem zgadywaliśmy w jakie postaci wcielają się nasze dzieci. Następnego dnia gościliśmy w naszym przedszkolu zaprzyjaźniony Teatr Dwóch, mieliśmy znów okazję obserwować pracę aktorów wcielających się w różne role. Przedstawienie, które obejrzeliśmy miało tytuł „Wielkanoc w Paryżu”, dzięki niesamowicie napisanemu scenariuszowi poznaliśmy wiele tradycji wielkanocnych, nie tylko Polskich, ale również z innych krajów świata.