Dziś w naszym przedszkolu literackie święto, razem z Panią Iwonką z biblioteki obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaką drogę musi przejść dzieło, aby stało się książką. Dziś nasze przedszkolaki poznały dokładną trasę powstania książki, od pomysłu autora do pojawienia się w księgarni, a później w bibliotece. Żadne dzieło nie powstałoby bez autora, żadne dzieło nie powstałoby bez pomysłu, bez wydawcy, bez drukarni. Książka w dzisiejszych czasach często jest zastępowana ebookami, wirtualnymi encyklopediami czy nawet audiobookami – ale mimo wszystko jest ogromnie silnym i ponadczasowym tworem. My z całego serca zachęcamy zarówno dzieci, jak i dorosłych do codziennego sięgania po książkę. Dlaczego? Dlatego, że książki dostarczają nam wielu emocji, dzięki książkom uczymy się ortografii i gramatyki, dzięki książkom mamy możliwość chwilę przeżywać emocje bohaterów, dzięki czemu możemy zapomnieć o trudach, które spotykają nas każdego dnia. Jest wiele rodzajów książek, a w każdym z nich możemy znaleźć coś co nas interesuje. Zachęcajmy dzieci od najmłodszych lat, aby sięgały po książki, przeglądały je, dzięki temu będą podejmowały próbę czytania wyrazów, później zdań, nauka czytania będzie o wiele prostsza i przyjemniejsza. Dzieci oglądając ilustracje uczą się opowiadać o tym, co widzą, dzięki temu budują zdania, a później dłuższe wypowiedzi. Książka dostarcza nam tyle wspaniałych możliwości rozwoju, których nie da nam ani telefon, ani tablet, ani gra na komputerze…. a dodatkowym atutem książki jest to, że książka nigdy nam się nie rozładuje – zawsze możemy po nią sięgnąć. Czytajmy 📚📖📕

Chcielibyśmy podziękować Pani Iwonce, za to, że pogłębia naszą miłość do literatury, że zachęca nas, abyśmy sięgali po książki, że odnajduje dla nas tyle wspaniałych przygód, które możemy przeżywać razem z nią 💕