Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Ziemi. To święto zna chyba każdy z nas. Dlaczego obchodzimy Dzień Ziemi? Planeta, w której mieszkamy jest naszym domem, a o dom trzeba dbać, jak tego dokonać? Jest kilka sposobów, o których powinien pamiętać każdy z nas, każdego dnia. Dbanie o naszą Ziemię jest bardzo proste – wystarczy kilka kroków:
– oszczędzanie wody, wiemy, że przyjemnie jest relaksować się po całym dniu spędzonym w szkole czy w pracy w wannie pełnej wody, natomiast co by się stało, gdyby każdy relaksował się w taki sposób… aż boimy się pomyśleć, jaki miałoby to skutek…
– segregowanie śmieci… to nie jest trudne zadanie, wystarczy odrobina chęci i po problemie;
– śmiecenie, a raczej tego nie robienie… tak – pet po papierosie zagaszony nogą i zostawiony na chodniku może rozkładać się aż 5 lat, guma do żucia – również…
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
Życie śmieci – jak długo rozkładają się odpady? – Esbud

Nasza planeta jest bardzo smutna, gdy każdego dnia narażamy ją na niebezpieczeństwo. Starajmy się wprowadzić w swoje życie jak najwięcej ekologicznych rozwiązań, aby móc dać żyć roślinom, zwierzętom i innym ludziom. Nie zaśmiecajmy naszych okolic, dbajmy o porządek nie tylko w naszych domach, ale również przypominajmy dzieciom, że czysto powinno być wszędzie 🌍 🗑🚮🚯

Prócz tego ekoświęta obchodziliśmy również dziś urodziny naszych kwietniowych przedszkolaków 😍 Wszystkim solenizantom i kwietniowym jubilatom również składamy najserdeczniejsze życzenia 🎀