Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Pingwina 🐧 Te wspaniałe istoty zaskarbiły sobie miłość naszych przedszkolaków. Pingwin jest niesamowicie ciekawym gatunkiem zwierząt. Na co dzień ubrane w smokingi, poruszające się w specyficzny sposób – urzekają wielu wielbicieli. Dziś poznaliśmy wiele ciekawostek nt. tych czarno-białych stworzeń, a jest ich aż 17 gatunków, od cesarskiego, przez przylądkowe, złotoczube,… po pingwiny małe. Choć dziś wszystkie nam się przedstawiły, nie sposób zapamiętać ich wszystkie rodzaje. Prócz poznawania wielu ciekawostek, np. kto wysiaduje pingwinie jaja, kto w pingwiniej rodzinie zajmuje się polowaniem oraz ile czasu pingwiny mogą nie jeść, i wiele wiele innych – każdy miał okazję rozwiązywać zadania czy uczestniczyć w grach „na dywanie”. Przeliczaliśmy pingwiny, łączyliśmy pingwiny w pary, graliśmy w memory, dorysowywaliśmy pingwinom eleganckie elementy, opowiadaliśmy o wyglądzie pingwinów, bawiliśmy się do pingwiniej piosenki, a na sam koniec pingwiniego dnia – wykonaliśmy pingwinie prace plastyczne.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego święta 📸📷