Korzystając z możliwości spotkań z naszą ulubioną panią bibliotekarką zaprosiliśmy panią Iwonkę na Dzień Kropki do przedszkola, bo któż inny mógłby lepiej nam przedstawić genezę tego święta, jeśli nie Pani Iwona. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Pani Iwonka krótko w każdej grupie opowiedziała o amerykańskim pisarzu i ilustratorze książek dla dzieci Peter H. Reynolds,  który w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Pani Iwonka podała nam kilka ciekawostek między innymi to, że książka o małej Vashti została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Historia dziewczynki o imieniu Vashti uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki.  Pani Iwonka przeczytała również dzieciom o baletkach Mai. Dzieci szybko wyciągnęły morał, że by pięknie tańczyć wcale nie potrzebne są piękne baletki tylko talent. Pani Iwonce bardzo dziękujemy i zapraszamy na kolejne spotkanie przedszkolaków z książką.