Dziś, tj. 15 września obchodziliśmy w naszym przedszkolu święto kreatywności, pokonywania ograniczeń oraz umacniania wiary we własne siły. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzieci poznały historię Vashti, bohaterki „Kropki” Petera Reynoldsa. Tego dnia kropki pojawiały się nawet na ubraniach dzieci i pań. Panie zadbały również o bogaty scenariusz zajęć, były zabawy, tańce oraz piękne prace plastyczne. Dziś również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce, bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę czy piękny rysunek. Okazało się, że każdy przedszkolak ma w sobie wiele talentów. Nasze talenty odkrywały się dziś przez cały dzień, nawet na przedszkolnym ogrodzie mieliśmy dzieci, które potrafią kręcić kołami hula- hop i to kilkoma na raz. Wiktor i Tosia okazali się w tym mistrzami. Talenty odkrywały się również podczas grania chłopców w piłkę nożną. Prace plastyczne z utworzonych z farb kropek (maluszki) stworzyły przepiękną galerię „sztuki współczesnej”, a z kropek naklejek powstawały przeróżne rzeczy i postacie.  Od dzisiaj każdy przedszkolak wie, że trzeba uwierzyć w swoje siły, bo w każdym z nas drzemie wielki talent. Dziś w przedszkolu było: BYŁO KOLOROWO, „KROPKOWO” I RADOŚNIE.