Szanowni Mieszkańcy,

na  terenie kraju do 30 września br. przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Obejmuje wszystkie osoby i mieszkania. Spis to badanie, które przeprowadza raz na 10 lat Główny Urząd Statystyczny. Jego wyniki wykorzystywane są między innymi do planowania działań w zakresie oświaty, ochrony zdrowia, polityki żywnościowej, finansów, zagospodarowania przestrzennego, potrzeb mieszkaniowych czy wysokości dotacji unijnych.

Przypominamy, że udział w spisie to obowiązek każdego mieszkańca.

Spisu można dokonać:

  •  na stronie https://spis.gov.pl
  • w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza spisowego, który zadzwoni z do Państwa z numeru 22 828 88 88 lub z numeru infolinii spisowej 22 279 99 99,
  • dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99 (opłata zgodna z taryfą operatora). Infolinia działa od poniedziałku do soboty w godzinach od 8.00 do 18.00,
  • w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza spisowego,
  • w Urzędzie Gminy Ostrów Wielkopolski ul. Gimnazjalna 5, na stanowisku do dokonania samospisu od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.

Rachmistrzowie spisowi będą również dostępni na salach wiejskich w godz. od 10.00 do 12.00 oraz od 17.00 do 19.00 w następujących terminach:

       Wysocko Wielkie – 20 września br.                                 Daniszyn – 22 września br.

                        Wtórek – 21 września br.                    Gorzyce Wielkie – 23 września br.

               Topola Mała – 22 września br.                                  Lewków – 24 września br.

Samospisu można dokonać do momentu, gdy z mieszkańcem skontaktuje się rachmistrz. Zgodnie z art. 17a ust. 1-3 ustawy z dnia 9 sierpnia 2021 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań 2021 (Dz. U. z 2021 r. poz. 1143) udzielenie odpowiedzi rachmistrzowi spisowemu jest obowiązkowe.

Zgodnie z art. 57 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r.  o statystyce publicznej (Dz. U. z 2021 r. poz. 955) kto wbrew obowiązkowi odmawia wykonania obowiązku statystycznego albo udzielenia informacji w spisie powszechnym lub innym badaniu statystycznym podlega karze grzywny.

Szczegółowe wiadomości  dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 można uzyskać na:

Dane uzyskane w trakcie spisu chronione są tajemnicą statystyczną. Dane jednostkowe zbierane i gromadzone w badaniach przeprowadzanych w ramach statystki publicznej są poufne i podlegają szczególnej ochronie. Pracownicy statystyki publicznej są zobowiązani do przestrzegania tajemnicy statystycznej. Więcej informacji dotyczących bezpieczeństwa danych można uzyskać na stronie : https://spis.gov.pl/bezpieczenstwo-danych/

Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się już dzisiaj!