Ani się spostrzegliśmy i nadeszła jesień, która powitała nas ciepłym słoneczkiem i pierwszymi kolorowymi liśćmi. Zgodnie z tradycją w naszym przedszkolu w każdej grupie odbyło się powitanie jesieni. W czasie pandemii nie możemy robić wspólnych zintegrowanych zabaw i zajęć, tak, więc każda grupa zrobiła to w swojej sali. Przygotowania do powitania Pani Jesieni trwały od samego poniedziałku. Zmieniają się kąciki przyrody, gazetki tematyczne.

W środę w pierwszy dzień kalendarzowej jesieni do każdej grupy zawitała „wiewiórka” by ogłosić dzieciom, że jesień już nadeszła. Wiewiórka przyniosła dzieciom koszyki pełne jesiennych darów (były jesienne kwiaty, warzywa i owoce, orzechy, kolorowe liście, zapasy na zimę zamknięte w słoikach oraz miodem od pszczółek, które już powoli też szykują się do zimy).

Dzieci razem z wiewiórką utrwaliły wiadomości o dwóch porach roku – lecie i jesieni, porozmawiały o tym jak zwierzęta i ludzie przygotowują się do zimy i oczywiście były piosenki, wspólne tańce i zagadki. Wspólne zabawy przyczyniły się do tego, że ten dzień był inny od wszystkich – kolorowy, jesienny. W każdej sali powstały również piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej.