Urodziny to dla każdego malucha wielkie wydarzenie. Większość najmłodszych z zapałem odlicza czas do kolejnej rocznicy swojego przyjścia na świat.

Urodziny to szczególna okoliczność, która wśród dzieci wywołuje same pozytywne skojarzenia. Celebrowanie dnia narodzin dzieci na dobre wpisało się w naszą przedszkolna tradycję. Oczywiście obchody urodzin dotychczas wyglądały zupełnie inaczej ( dzieci przynosiły słodycze z domu, częstowały, często były „całusy” i uściski, teraz w tym zupełnie innym czasie nie sposób przynieść cukierki by poczęstować kolegów i koleżanki (nie przynosimy przecież nic z domu- nawet zabawek czy przytulanek ).

Urodziny przedszkolaka – jak je obchodzić w przedszkolu? Zrodziło się pytanie.

Panie po burzliwych obradach postanowiły nie zaprzestawać świętowania urodzin dzieci. Więc do czasu ustania pandemii będziemy obchodzili urodziny wspólnie dla dzieci urodzonych w danym miesiącu. Tak, więc w piątek 25 września składaliśmy życzenia: w grupie „Mądre Sówki” Patrykowi i niestety nieobecnej Nikoli, a w grupie „Pracowite Pszczółki” Nadii i Pawełkowi. W każdej sali zabrzmiało tradycyjne „Sto lat”, a po życzeniach i wręczeniu dyplomów urodzinowych zasiadły dzieci do krótkiej „biesiady” przy słodyczach i owocach zakupionych przez Panie. Pod koniec października urodziny będą obchodzić dzieci urodzone w październiku.