„Jaś i Małgosia” – przedstawienie w wykonaniu rodziców obejrzały dziś dzieci z naszego przedszkola.  W rolę aktorów wcielili się już po raz kolejny rodzice dzieci. Po prawie dwóch latach „Teatr Mam” wznowił swą działalność, jednak w zupełnie zmienionej formie, gdyż do mam w tym roku dołączyli tatusiowie naszych milusińskich.  Wszyscy zagrali jak zawodowcy, z ogromnym zaangażowaniem w pięknie przygotowanej scenerii.

Reżyserem przedstawienia była niezastąpiona pani Milena Kokot.

„Jasia i Małgosię” wraz z przedszkolakami obejrzały również panie.  Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem, a dzieci, które widziały na scenie swych rodziców były zdziwione i oczywiście dumne.  Baba JagaKinga Kusicielek (mama Wojtusia) kipiała energią. Natomiast ze stoickim spokojem opowieść co dzieje się na scenie opowiadała – narrator Jowita Lis (mama Wiktora). Tytułowe role zagrali: Małgosię Karolina Gruszka- Kaźmierczak (mama Tosi) a w rolę Jasia wcielił się Michał Nowicki (tata Jasia). Był jeszcze drwal – tatko Jasia i Małgosi, czyli Rafał Minta (tata Zuzi i Marcelinki) i żonka drwalaAgnieszka Szczepaniak, czyli mama Mikołaja. Nie zabrakło wilka, który okazał się sympatycznym wilczkiem – Karolina Kaźmierczak– (mama Wojtusia). W rolę krasnala-skrzata, który przywitał wszystkie dzieci wcieliła się Daria Walczak (mama Stasia i Julitki).  W spektakl zaangażowała się wróżka Agnieszka Sikora (mama Zuzi) i był też sympatyczny ptaszek-nasza absolwentka Nikola Zawielak (siostra Zuzi).  

Aż trudno uwierzyć, że ci rodzice tak naprawdę w życiu zawodowym są fryzjerami, kierowcami, stolarzami, doradcami, handlowcami etc. Grali jak prawdziwi profesjonaliści. Patrząc na przedstawienie w wykonaniu dorosłych aż się chce zapytać: Dlaczego w naszym środowisku nie ma teatru amatorskiego, w którym mogliby realizować się dorośli? Nasi Rodzice są przykładem pełnej wysokiej klasy gry aktorskiej.

Kochani Rodzice, nasi aktorzy. Chcemy Wam serdecznie podziękować za Waszą ogromną pracę w przygotowanie bajki. Dziękuję Wam za poświęcony czas, który często poświęcaliście kosztem waszych planów rodzinnych, zawodowych. Dziękujemy za piękne stroje, jeszcze piękniejszy występ i mam nadzieję, że ten czas będziecie wspominać miło i że wasze dzieci będą z was dumne.  Dziękujemy także Pani Milenie, która pomogła reżyserując ów przedstawienie.