Dziś tj. 20 maja z okazji „Dnia Pszczoły” wybraliśmy się do biblioteki by wziąć udział w zajęciach dydaktycznych pod hasłem „Światowy Dzień Pszczoły”.

Zajęcia prowadziła dla nas pani Iwonka. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia pszczół. Pani Iwonka opowiedziała nam o pasiece, czyli miejscu, gdzie stoją ule, jak również o znaczeniu pszczół w życiu człowieka. Dowiedzieliśmy się jak wygląda życie codzienne pszczół, jakie mają zadania do wykonania np. pszczoły robotnice, pszczoły karmiące larwy, samiec truteń, królowa – matka. Dzięki spotkaniu przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak zareagować na użądlenie oraz poznały krok po kroku tajniki produkcji miodu i innych wyrobów pszczelich. Nie mogło oczywiście zabraknąć czytania. Wysłuchaliśmy opowiadania „ANIA ROBACZEK RATUJE PSZCZOŁY”. Dzięki tej książce poznaliśmy Anię Robaczek – dziewczynkę, która najbardziej na świecie kocha wszystkie owady! Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały maseczkę pszczółki.  

Podążając za myślą Alberta Einsteina, że “jeśli z Ziemi zniknie pszczoła, człowiekowi pozostaną tylko cztery lata życia; nie ma więcej pszczół, nie ma więcej zapylania, nie ma więcej roślin, nie ma więcej zwierząt, nie ma więcej ludzi…” dlatego ważne jest, aby rolę i znaczenie tych owadów poznawać już od najmłodszych lat.

Pani bibliotekarce jeszcze raz pięknie dziękujemy!!!