Dzień Tosta to kolejne smakowite święto w naszym przedszkolu. Dziś poznaliśmy wiele rodzajów tostów pochodzących z różnych zakątków świata. Pani Karolina opowiedziała nam o tostach wiele ciekawostek, mieliśmy okazję zobaczyć wiele rodzajów tostów. My mając na myśli tost, od razu wyobrażamy sobie toster, a w niektórych zakątkach świata do tostów nie używa się tego genialnego wytworu techniki. Niektórzy tosty jedzą wyłącznie na słodko, inni smakują się w potrawach na słono i tak każdy człowiek może w tostach odnaleźć swój ulubiony smak. Dzieci prócz poznania rodzajów tostów i ich wyglądu, grały w gry, układały puzzle, przeliczały elementy, czytały i układały wyrazy, świetnie się przy tym bawiąc. Wisienką na „toście” tego dnia – były upieczone przez Panią Anię tosty, które jedliśmy, aż uszy nam się trzęsły.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego smakowitego święta!