Dziś w naszym przedszkolu ryczące święto – Dzień Dinozaurów. Mimo tego, że te prehistoryczne stworzenia same w sobie są straszne, jest to jedno z ulubionych świąt naszych milusińskich. Poznaliśmy dziś wiele rodzajów dinozaurów – i mimo tego, że nie zapamiętaliśmy wszystkich ich nazw, potrafiliśmy samodzielnie tworzyć nowe nazwy, ta zabawa słowotwórcza sprawiła nam ogrom radości. Poznaliśmy dziś wiele dinozaurowych ciekawostek i różne możliwości końca istnienia dinozaurów. Dzieci uczestniczyły w wielu grach i zabawach, graliśmy w memory, układaliśmy dinozaurowe pary, rozpoznawaliśmy kolory, układaliśmy kości dinozaurów i kodowaliśmy na różne sposoby. Na koniec dnia starszaki podjęli próbę odwzorowywania dinozaurów, z czym poradzili sobie świetnie. Odkryliśmy nasze nowe artystyczne talenty.

Wszystkim miłośnikom tych prehistorycznych stworzeń życzymy udanych chwil z ciekawostkami.