Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada – w rocznicę urodzin Walta Disneya (1901-1966). W naszym przedszkolu uczciliśmy to święto 7 listopada.  Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek był okazją, aby odwiedzić pobliską bibliotekę w Daniszynie i przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Za sprawą pani Iwonki, Pani Uli Drygas i klasy 5 tego dnia nasza biblioteka zamieniła się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Były zagadki, śpiew i zabawy z uczniami klasy 5, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów z bajek.

Wszyscy wykazali się wiedzą i zamiłowaniem do bajek odgadując zagadki obrazkowe i słowne. Nie zabrakło odznak do kolorowania, bajek na dużym ekranie. Dziękujemy Pani Iwonce, Pani Uli i starszym kolegom i koleżankom z klasy 5. za moc atrakcji.

Po powrocie do przedszkola temat bajkowych postaci był kontynuowany. Tworzyliśmy prace plastyczne, słuchaliśmy bajek opowiadanych z głośniczków przez różne postacie bajkowe.

To był bardzo bajkowy dzień, który na długo zapamiętamy.