Jak już wiemy w tym roku przedszkolnym środy mamy zarezerwowane na spotkania z panią Iwonką. Tak i też było 2 listopada.  Zaraz po śniadaniu odwiedziła nas pani Iwonka, która jak zwykle przyniosła nam książki do całotygodniowego czytania oraz została z nami by przeczytać nam dwa opowiadania. Tym razem tematyka czytanych książek dotyczyła bardzo ważnych spraw mianowicie naszego zdrowia. Wysłuchaliśmy dwóch przygód znanego nam już Fenka pt.: „Myję ręce” oraz „Zdrowo jem”. Dzięki pierwszej książce dowiedzieliśmy się: Dlaczego powinniśmy myć ręce? Co to jest mikroskop cyfrowy i jak wyglądają bakterie? A w drugiej usłyszeliśmy o tym jak rodzice starali się przekonać Fenka do zjedzenia zdrowej, warzywnej sałatki. Chłopiec jednak nie chciał o tym słyszeć i miał własny pomysł na śniadanko… czekoladowe. Czy wyszło mu to na dobre? By się dowiedzieć zachęcamy do rozmów z własnym dzieckiem.

Przypominamy, że cały czas czekamy na Rodziców, babcie, dziadków… którzy znajdą chwilę – tak jak mama Karolinki i przyjdą do przedszkola by przeczytać dzieciom bajkę.