Dziś w naszym przedszkolu święto prawdziwych łakomczuchów – Dzień Pizzy. Na samym początku poszliśmy sprawdzić do kuchni, czy nasze święto będziemy obchodzić w towarzystwie tego prawdziwego włoskiego dania – jak się okazało – Pani Ania jak zwykle rewelacyjnie przygotowała się dla naszych przedszkolaków. W kuchni czekały wszystkie składniki, które przy nas Pani Ania połączyła i sprawnie ulepiła z nich kuleczki, które dzięki drożdżom podwoiły swoją objętość. Po odwiedzinach w kuchni Pani Iwonka przeczytała nam dwie bajki „Bajkę o tym, dlaczego warto się dzielić” oraz „Marysia piecze ciasto”, a my jak zaprawieni czytelnicy, wysłuchaliśmy ich i odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, które przygotowała dla nas nasza Pani Iwonka. Następnie, dzięki Pani Karolinie poznaliśmy historię tego smacznego święta i bawiliśmy się w wiele gier, rozwiązywaliśmy zagadki i łączyliśmy do nich odpowiedzi „prawda” i „fałsz”, dzięki temu nasze Panie sprawdziły czy przedszkolaki uważnie przysłuchiwały się ciekawostkom. Układaliśmy pizzę, graliśmy w memory, „tworzyliśmy pizzę” na plecach naszych kolegów i koleżanek… a na sam koniec – odbyła się uczta dla naszych brzuszków.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Pizzy.