„Wszyscy pięknie dziś ubrani, uśmiechnięci, uczesani.

Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie. ‘’

…, ale od początku… 😊 Ostatnio u nas w przedszkolu dużo się działo!

Zamieszanie, próby, recytacje, tańce, pełno instrumentów. Przedszkolaki z wypiekami na twarzach, panie z kartkami w ręku, każdy coś ćwiczył. Po co tyle zamieszania?
Sprawa rozwiązała się właśnie dziś. Dziś w naszym przedszkolu podwójne święto:,, Pasowania na Starszaka” oraz Dzień Nauczyciela. Są to dwie ważne uroczystości, które tradycyjnie od wielu lat wpisały się w kalendarz uroczystości. Każdy wie, że zawód nauczyciela jest jednym z najważniejszych i odpowiedzialnych zawodów, więc nie może zabraknąć obchodów tego ważnego święta w naszym przedszkolu. Co roku łączymy DEN z Pasowaniem na Starszaka.  Wszystkie przedszkolaki z dumą wypowiadały słowo „ślubuję”. O tym, jak głęboko do serca wzięły sobie powagę uroczystości nasze starszaki, świadczyły ich skupione miny, cisza panująca podczas pasowania. Każde z dzieci zostało pasowane specjalnym ołówkiem i otrzymało pamiątkowy dyplom oraz sówkę – symbol grupy starszaków.
Następnie dzieci razem z paniami zasiadły do pięknie zastawionych stołów, gdzie królowały pyszności z przedszkolnej kuchni.  Tradycyjnie nie zabrakło również sesji zdjęciowej z tego ważnego dnia. Rodzicom i dzieciom dziękujemy za życzenia, piękne róże i czekoladki.