Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Drzewa i Dzień Jabłka.🌳🍎 Z tej okazji wspólnie z dziećmi rozmawialiśmy o tym co można zrobić z drzewa. 🌳Przedszkolaki dowiedziały się również, jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia człowieka. 🌳Przypomnieliśmy sobie przy tym budowę drzewa oraz gatunki drzew liściastych oraz iglastych.🌳🌲

W dzisiejszym dniu nie zabrakło również zabaw matematycznych oraz ruchowych. Na samym początku zatańczyliśmy piosenkę „Małe czerwone jabłuszko”. A pod koniec dzieci przeliczały jabłka do 10, układały jabłka od najmniejszego do największego oraz układały według wzoru: na drzewku, jeżyku oraz umieszczały w koszyczku. 🍎Dzieci poznały właściwości jabłka oraz dowiedziały się, dlaczego warto je spożywać. Po zajęciach wyruszyliśmy na wycieczkę po okolicy przedszkola, by obserwować drzewa i ich liście. Gdy wróciliśmy z wycieczki na stolikach czekała już na nas przepyszna szarlotka. 💗🥧