Platon, jeden z najbardziej znanych filozofów greckich powiedział: „Muzyka daje duszę wszechświatowi, skrzydła umysłowi, lot wyobraźni, a wszystkiemu życie”. To powiedzenie mimo, że jest bardzo stare, nadal wyraża ogromnie wiele na temat muzyki. Nasze przedszkolaki dziś przeżyły wiele przygód w poszukiwaniu muzyki, znaleźliśmy ją w słowach, w wietrze, w śpiewie ptaków. Można śmiało powiedzieć, że muzyka jest wszędzie. Poznaliśmy również wiele instrumentów muzycznych, które już dziś nie są tak popularne. Bawiliśmy się przy muzyce, odgadywaliśmy nazwy instrumentów muzycznych w zabawie „Jaki to instrument?”. Muzykowaliśmy na dzwoneczkach oraz innych instrumentach, które mamy w przedszkolu. Pani Irka przyniosła również dla nas Keyboard 🎹, na którym dzieci włączały różne melodie i podejmowały próbę gry na tym instrumencie.

Na sam koniec relaksowaliśmy się przy muzyce poważnej 🎵🎼🎹🎻