Dziś w naszym przedszkolu poruszyliśmy kolejny temat z naszego projektu – „Co i dlaczego dymi?” – to drugi temat z programu, który realizujemy już kolejny rok w naszym przedszkolu „Czyste powietrze wokół nas”. Tego dnia wraz z dziećmi poruszyliśmy temat świeżego powietrza. 🚬🌋💭 Omówiliśmy różne rodzaje dymów oraz źródła ich powstawania. Dzieci poznały również przyczyny wydobywania się dymów.

Dzieci już wiedzą, że niezdrowe dymy dla naszego środowiska nie wydobywają się tylko z papierosów, możemy również je zaobserwować z jeżdżących samochodów, kominów domów i fabryk, oraz nawet wulkanów.💭🌋🚬 „Co dymi?” Dymy są oznaką, że cos się pali, coś spala się, np. drewno, papier, benzyna. Spalanie tych rzeczy czemuś służy: ogrzewaniu mieszkań, gotowaniu, uruchomieniu pieca fabrycznego, poruszaniu się pojazdów. To jest ludziom bardzo potrzebne, ale niektóre dymy są bardzo szkodliwe, bo zanieczyszczają środowisko, szkodzą zdrowiu ludzi i zwierząt.🚬🌋💭