Dziś w naszym przedszkolu zwierzęce święto – Światowy Dzień Zwierząt. Dziś świętują wszystkie zwierzęta, i te które mieszkają w ziemi, te, które mieszkają w oceanach, te które zamieszkują dżunglę, również te, które latają… dziś świętuje każde zwierzę od małej mróweczki po wielkiego słonia. Na początku dnia odszukiwaliśmy zwierząt rozpoczynających się na daną głoskę. Samodzielnie dorysowywaliśmy zwierzęta, które rozpoczynają się na M, O i K. Później odszukiwaliśmy drogi biedronki do liścia w labiryncie. Był również taniec, były zagadki, wiele zabaw: odnajdywanie cieni, układanki, itp.

Na sam koniec naszego wspaniałego święta przybyła do nas Pani Iwonka, która tak jak my – kocha wszystkie zwierzątka. Przybyła do nas z książkami, mieliśmy okazję poznać historię borsuka opisaną przez Marsha Diane Arnold – „Najpiękniejszy ogródek Borsuka”, do której niesamowicie interesujące ilustracje wykonała Ramona Kaulitzki. Razem wykonaliśmy kącik zwierzęcych pozycji literackich, a do ich oglądania zaprosiliśmy wszystkich naszych milusińskich. Pani Iwonka pokazała dzieciom zdjęcia zwierząt, a one ochoczo odgadywały zwierzęce zagadki przygotowane przez naszą ukochaną bibliotekarkę.