„Pracowite Pszczółki” w czwartek z panią Klaudią świętowały i doceniały pracę maszynisty. Oprócz opowiadania o pracy maszynisty, miały możliwość nauki liczenia wagonów. Na koniec zajęć przedszkolaki udały się w „podróż” przy piosence „Maszynista – Zuch” radości z podróży było mnóstwo.

Dzień Maszynisty również zagościł w grupie „Mądrych Sówek”. Grupa Starszaków także dowiedziała się wielu ciekawostek o pracy maszynisty o tym jak lokomotywy, którymi sterują maszyniści zmieniały się na przestrzeni czasu. Zwykle maszynistę widzimy przez szybę lokomotywy, bo do jego kabiny pasażerom nie wolno wchodzić. 

Dzieci dowiedziały się, ze jest to bardzo odpowiedzialna praca i nie jest to praca dla każdego. By być maszynistą trzeba być odpowiedzialnym, odpornym na stres i przygotowanym na wszelkie warunki atmosferyczne.

Maszynistom życzy się zieloności. Bo zielona trasa oznacza, że można jechać z najwyższą dozwoloną prędkością. Nie zabrakło również prac i kart pracy związanych z pociągiem i pracą maszynisty.  

Piosenka ta nam często towarzyszy podczas zabaw nie tylko w Dniu Maszynisty 🙂