Międzynarodowy Dzień Kropki, to, co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia grupa „Mądre Sówki” wysłuchała opowiadania pod tytułem “The Dot”, czyli “Kropka”. Bohaterką tego opowieści jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Pani Arleta podczas zabaw z kropkami przypomniała dzieciom, iż każde dziecko ma w sobie talent, ze należy uwierzyć w swoje możliwości. Następnie dzieci wykonały z „zakropkowanych kartek” kropkowe prace plastyczne… każda praca była wspaniała, następnie prace zostały wyeksponowane w szatni. Dzień kropki to nie tylko dzień odkrywania talentów wśród dzieci to również ważny dzień dla nauczycieli. Jest to okazja dla każdego nauczyciela czas na zastanowienia się jak wspiera swoich wychowanków, czy zna mocne strony dzieci, czy odkrył u siebie nauczycielki plastyki Vashti.