Dziś w naszym przedszkolu prócz cośrodowych przyjemności literackich obchodziliśmy również święto jednego z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Dzieci poznały wiele ciekawostek, m.in. to, że samiec hipopotama – to byk, samica – krowa, a ich dziecię to cielak. Wiemy również, że mleko hipopotamowej mamy jest w kolorze różowym, a maluch potrafi je pić nawet będąc pod wodą. Przeciętny człowiek nurkując potrafi wytrzymać pod wodą około 1 minuty, natomiast nasz wielki roślinożerny przyjaciel bez wynurzania głowy, pod wodą może wytrzymać aż 6 razy dłużej niż człowiek. Choć pluszaki hipcie i figurki są bardzo sympatyczne – wiemy, że hipopotam należy do bardzo niebezpiecznych zwierząt, prócz tego, większy od niego jest tylko słoń.

Ciekawostki bardzo zainteresowały nasze maluchy. Dodatkowo zagraliśmy w memory, w grę „Ja mam! Kto ma?” oraz poćwiczyliśmy hipopotamowe dodawanie i odejmowanie. Na sam koniec pokolorowaliśmy według kodu hipopotamy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Dnia Hipopotama.