„Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek” – dziś w naszym przedszkolu słodkie święto. Tłusty Czwartek to ostatni czwartek przed Wielkim Postem. Ten dzień jest pierwszym dniem ostatniego tygodnia karnawału. Według polskiej tradycji to dzień „objadania się”. Dzieci poznały dziś tradycje związane z Tłustym Czwartkiem oraz poznały rodzaje pączków, które pojawiają się nie tylko na polskich stołach czy w polskich cukierniach. Dziś wszystkie dzieci mogły spróbować niesamowitych wypieków Pani Ani – zajadaliśmy się ze smakiem. Choć wiemy, że wiele dzieci dzień wcześniej, albo tuż przed przyjściem do przedszkola zasmakowało już pączkowych wypieków. Prócz konsumowania pączków podjęliśmy również próbę kodowania i graliśmy w różne gry, dopasowywaliśmy cienie, układaliśmy od najmniejszego do największego i odwrotnie, przeliczaliśmy pączki oraz słuchaliśmy pączkowych wierszyków.