Posiadanie zwierzątka to nie tylko wielka radość dla dziecka, ale przede wszystkim nauka odpowiedzialności. Chcąc uświadomić dzieciom jak należy dbać o zwierzęta, otaczać je opieką oraz szacunkiem przygotowaliśmy specjalne zajęcia… a dokładniej Światowy Dzień Chomika, który przypada na 12 kwietnia. W tym dniu towarzyszyła nam również Pani Iwonka, która wprowadziła nas w świat chomików. Przedszkolaki zapoznały się ze zwyczajami tych milusińskich gryzoni, a także poznały kilka ciekawostek na ich temat. Dzieci z ciekawością słuchały wszystkich opowieści o przesłodkich chomikach. Poznały historię pt. „Weronika ma chomika” oraz „Dom chomika kulki”. 📖📚📕Mogliśmy również obejrzeć książeczki o chomiczkach.

CIEKAWOSTKA!🤩😄

Chomiki są zbieraczami .. W gromadzeniu zapasów chomikom pomagają worki policzkowe. Jedzenie wsypywane do miseczki jest przenoszone przez chomika do spiżarni. Worki policzkowe po wypakowaniu pożywienia stają się niewidoczne. Pakowanie jedzenia nazywamy chomikowaniem. 🏵️🌸

Na koniec wykonaliśmy kolorowe chomiczki, które przygotowała dla nas Pani Iwonka – maluchy pokolorowały chomika, a starszacy wykonali prace techniczną pt: „mój chomiczek” !❤️❤️