W środę nie tylko obchodziliśmy Światowy Dzień Chomika… ale wyruszyliśmy również w podróż, aby jak co roku złożyć wizytę „boćkowi”. 🌸🏵️ Ku naszemu zdziwieniu w gnieździe były, aż trzy bociany. Mogliśmy zaobserwować, że jeden z nich krążył nad nami po niebie. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek na ich temat. 🦋Podczas naszego spaceru dzieci nie tylko obserwowały bociany, ale również miały okazję zobaczyć wiele oznak wiosny: jaskółki, zieleń pierwszej trawy, oziminy, pierwsze prace polowe oraz koniki! 🍃🐝 A tuż za naszym przedszkolem obserwowaliśmy kwitnące drzewa, kwiaty, latające pszczółki, biedronki oraz pięknego motyla! 🐝🌺🦋🐞 Wszystkie przedszkolaki doskonale wiedzą, że bocian to jeden z najbardziej charakterystycznych zwiastunów wiosny. 🐛🪲🐞

Cała wyprawa zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej pt. „W bocianim gnieździe”. 🐞🐝🌸

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!. 😄❤️

Biały bociek lata w górze,

Wypatrzyły małe dzieci,

Kle, Kle śpiewa im piosenkę,

Chyba zaraz tu nadleci.