Mimo, iż już dawno zakończyliśmy z dziećmi realizacje modułu III z projektu „Mały Miś…” „Dbamy o zdrowie z Małym Misiem” wróciliśmy do tematu, choć wiadomo, ze temat t zdrowia przewija się w przedszkolu cały rok. Wykorzystujące tematykę tygodnia „Kuchnia i Ja” temat zdrowego odżywiania był jak najbardziej aktualny. Tak, więc 10 lutego omawiając tematykę „ Moje ulubione potrawy” dzieci wraz z P. Arletą przypomniały zasady zdrowego odżywania oraz wskazano dzieciom, dlaczego jedzenia słodyczy przynosi więcej strat niż korzyści. Dzieci już wiedzą, że słodycze można zjadać, jednak trzeba to czynić z umiarem i nie często. Oczywiście zgodnie wszyscy stwierdzili, że mały wyjątek stanowią dni gdzie coś świętujemy ( np. Urodzinki, Imieniny, baliki czy inne uroczystości).  Dzieci obejrzały dwa krótkie filmiki edukacyjne oraz zaprojektowały na talerzu ulubiony zdrowy przysmak.