W związku z obchodzonym na całym świecie 9 lutego MIĘDZYNARODOWYM DNIEM PIZZY urządziliśmy w naszym przedszkolu ten smaczny dzień. W czasie pandemii wszystko troszkę inaczej przebiegało niżbyśmy chcieli ( nie było wspólnego przygotowania tej ulubionej potrawy, nawet nie mogliśmy iść do przedszkolnej kuchni by „pomóc” naszemu Panu kucharzowi. Podczas gdy w kuchni trwały przygotowania i wypiek pizzy my poznawaliśmy tajniki tego smakołyku.  Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że najpopularniejszym rodzajem serowego smakołyku jest margherita, która swoją nazwę zawdzięcza królowej Włoch – Marghericie Sabaudzkiej, – która w 1889 roku podczas wizyty w Neapolu miała zasmakować pierwszej współczesnej pizzy, przygotowanej na jej cześć przez miejscowego piekarza. Do swego przysmaku użył on 3 składników: pomidory (czerwień), ser mozzarella (biel), bazylia (zieleń). Składniki te reprezentowały barwy narodowe Włoch. 

W każdej grupie Panie dwoiły się i troiły w „serwowaniu” ciekawostek o tym daniu. Były zadania plastyczne, gdy i układanki. Oczywiście wszystko okrągłe jak pizza.  No i na koniec na obiad upragniony moment dnia zajadanie i degustacja własnoręcznie upieczonej przez Pana Pawła pizzy. Okazało się, że nawet przedszkolne niejadki nie mogły oprzeć się dziś zjedzeniu obiadu. Mniam, mniam…. ale pyszne, dzieciom bardzo smakowało!

https://www.facebook.com/Przedszkole-w-Daniszynie-769248849868880