Dnia 02 czerwca 2021 r. starsza grupa przedszkolaków ( za zgodą sanepidu) wraz z paniami wybrała się na bardzo ciekawą wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Daniszynie. Serdecznym uśmiechem, życzliwością przywitali ich panowie, prezes straży Piotr Niśkiewicz oraz druhowie strażacy Weronika, Miłosz, Daniel. Strażacy zapoznali dzieci ze swoją pracą bardzo niebezpieczną i odpowiedzialną pracą. Dzieci miały okazję zobaczyć wozy strażackie wraz z całym wyposażeniem, sprzęt gaśniczy i strój, w jaki ubierają się strażacy do akcji. Panowie strażacy bardzo ciekawie opowiedzieli o swojej pracy, przypomnieli również numer alarmowy 998, 112.

Dzieci dowiedziały się, jak bardzo strażacy są potrzebni w naszym społeczeństwie, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również pomagają w czasie powodzi, usuwają skutki wypadków samochodowych, sprzątają połamane drzewa przy wichurach, ratują kotki z drzew J . Wszyscy z zaciekawieniem oglądali węże, pompy, prądownice, butle tlenowe, hełmy strażackie i inne elementy wyposażenia wozu, mogli też wejść do kabiny wozu strażackiego. Dużo frajdy sprawiła dzieciom możliwość symulacji gaszenia pożaru. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia przed wozem strażackim. Wycieczka do straży i poznanie tego jakże ważnego i odpowiedzialnego zawodu na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może marzenia niektórych dzieci się spełnią i to właśnie oni za kilka lat zasilą strażackie szeregi w OSP lub PSP.