Dziś w naszym przedszkolu była nie lada atrakcja dla dzieci ( oczywiście dla małej grupy gdyż wiele dzieci przedłużyło sobie weekend i nie dotarło do przedszkola). Mianowicie odwiedził nas pan Lucjan Minta z dronem: byśmy mogli sobie zobaczyć i przybliżyć jak wygląda fotografia z powietrza, czyli zdjęcia wykonane dronem. Od Pana Lucjana dowiedzieliśmy się, że by dron móc wyruszyć w powietrze w celu wykonania zdjęć musi jego właściciel wystąpić po odpowiednie zezwolenie i takie też otrzymał, by sfotografować nasze przedszkole z lotu ptaka. Pan Lucjan uświadomił nas, jako ewentualnych przyszłych użytkowników dronów, że drony również mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa i dlatego konieczne jest zgłaszanie ów lotów. Obserwowaliśmy start dronu, lądowanie i oczywiście pokaz lotu. Pan Lucjan sfotografował budynek naszego przedszkola, plac zabaw no i oczywiście nas. Kiedy dron latał w powietrzu słyszeliśmy jego odgłos, ale bywały momenty, że nam trudno było go zauważyć gdyż, kiedy się wznosił wysoko znikał nam z pola widzenia. Po wizycie mogliśmy obejrzeć wykonane zdjęcia.  Panu Lucjanowi dziękujemy za poświęcony czas i za tą „małą lekcję fotografii dronem”.