W dniu 17 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do zagrody „Alpaki z naszej paki” znajdującej się w Radłowie. Tego dnia dzieci miały okazję poznać te cudowne zwierzęta. Dowiedzieliśmy się skąd one do nas przybyły i w jakim celu ludzie je hodują. Wiemy już, że Alpaki to bardzo pożyteczne zwierzęta. Dostarczają nam nie tylko wełny, ale też mnóstwo pozytywnych doznań. Przedszkolaki bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami. Amir, Nuri i Waldek pokazali dzieciom wszystkie swoje umiejętności. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w zabawach zorganizowanych przez właścicieli alpak. Alpaki pozwalały się głaskać, przytulać, karmić, prowadzać. Były też kozy skore do zabawy, było biesiadowanie i zabawy na powietrzu… Tyle pozytywnej energii otrzymaliśmy, że wystarczy na długo! Po powrocie wykonaliśmy prace plastyczne z wykorzystaniem alpaczej wełny, która dostaliśmy na zakończenie naszego pobytu w alpaczej zagrodzie.