W pierwszym tygodniu marca w naszym przedszkolu było prehistorycznie, a wszystko dzięki tematowi tygodnia, który dotyczył dinozaurów. Dzieci poznawały te niezwykłe stworzenia, tworzyły prace plastyczne oraz bawiły się figurkami dinozaurów.

Dinozaury to stworzenia, które bardzo mocno fascynują wszystkie przedszkolaki. I dlatego Biblioteka w Daniszynie włączyła się w do organizowanego przez nasze przedszkole „Tygodnia z Dinozaurami”. Podczas dwudniowych zajęć (28.02. i 02.03.2022r.) przedszkolaki z uwagą słuchały ciekawostek o prehistorycznych gadach, obejrzały książki i wysłuchały bajek, których bohaterami były dinozaury. Dzieci wykazały się dużą wiedzą i potrafiły wymienić nazwy niektórych z nich m. in.: Triceratops, Brachiozaur, Pterodaktyl, Tyranozaur, a także wiedziały które z nich były roślinożerne, a które mięsożerne. Podczas zajęć przedszkolaki wykonały wspaniałe plakaty i prace plastyczne, które można oglądać i podziwiać w daniszyńskiej

bibliotece.