Jem owoce i jarzyny,

W nich mieszkają witaminy

Po nich zdrowie, siłę mam

To jest pyszne, mówię wam!!

18 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. W naszym przedszkolu temat zdrowego odżywiania jest zawsze aktualny. Codziennie w naszym menu przedszkolnym znajdujemy zdrowe pożywienie w tym owoce i warzywa. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Wspomniane święto było też okazją do zabaw połączonych z nauką gdzie królowali bohaterzy dzisiejszego dnia, czyli owoce i warzywa. Nie zabrakło Quizów, zagadek i ilustracji oraz prawdziwych okazów warzyw i owoców.

   Ponadto podczas zajęć wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne.

  Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.