24 października 2022 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Origami.

Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje bardzo wiele możliwości. Może stanowić doskonałe ćwiczenie kompozycyjne, zabawowe, relaksacyjne i wyciszające. Składając papier dziecko uruchamia wiele zmysłów, dzięki czemu rozwija myślenie twórcze, konstrukcyjne, usprawnia spostrzegawczość, wyobraźnię przestrzenną i zdolności manualne. Kształtuje też osobowość dziecka, ucząc je cierpliwości i skupienia. Origami pobudza też układ nerwowy, integrując pracę obu półkul mózgowych. Stanowi narzędzie ułatwiające naukę matematyki.

Pani Maja przybliżyła dzieciom świat origami dzięki ilustracjom, książkom oraz opowiedzianych ciekawostkach związanych z origami. Dzieci obejrzały „galerię” wykonana metodą origami płaskie.

Oczywiście nie zabrakło pokazów składania papieru pani Irka pokazała jak robi się statek, który posłużył dzieciom, jako zabawka pływająca po wodzie. Następnie wszyscy wykonali samolot. Jaka była frajda, gdy po zakończonych składankach papierowych samoloty poszły w ruch.