Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich – doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. 📚 W dniu dzisiejszym wybraliśmy się do biblioteki, gdzie wspólnie z Panią Iwonką obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Na samym początku wybraliśmy się w podróż między książeczkami, a później bawiliśmy się na dywanie w tworzenie słów z rozsypanki. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego jaką drogę musi przejść dzieło, aby stało się książką. Dziś nasze przedszkolaki poznały dokładną trasę powstania książki, od pomysłu autora do pojawienia się w księgarni, a później w bibliotece. Pani Iwonka przeczytała nam również kolejne przygody Fenka – „W bibliotece”. Na koniec wykonaliśmy piękne zakładki do naszych książeczek. 📚📖📗

Dzisiejszy dzień to święto autorów, wydawców, ale przede wszystkim: CZYTELNIKÓW! Chcielibyśmy podziękować Pani Iwonce, za to, że pogłębia naszą miłość do literatury, że zachęca nas, abyśmy każdego dnia sięgali po książki. 💗🌸