Dzień Ziemi to wyjątkowe święto, które w przedszkolu może stać się doskonałą okazją do nauki i zabawy. W tym roku dzieci miały okazję poznać zasady segregacji śmieci, co jest niezwykle ważnym elementem dbania o naszą planetę. Przedszkolaki z zapałem uczestniczyły w zajęciach, które pomogły im zrozumieć, dlaczego warto segregować odpady i jak to robić poprawnie.

Zajęcia rozpoczęły się od krótkiej pogadanki na temat Dnia Ziemi i znaczenia ochrony środowiska. Pani Arletka wyjaśniła, że segregacja śmieci to jedna z prostych czynności, które każdy z nas może wykonywać, aby przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów trafiających na wysypiska. Dzieci dowiedziały się, że różne rodzaje odpadów, takie jak papier, plastik, szkło i metal, powinny być wrzucane do odpowiednich pojemników. Aby lepiej przyswoić zdobytą wiedzę, przedszkolaki uczestniczyły w praktycznych ćwiczeniach. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił w segregowaniu śmieci, wrzucając odpowiednie przedmioty do kolorowych koszy zamieszczonych na naszej gazetce.