(SPOTKANIE NIE BYŁO OFICJALNYM SPOTKANIEM BRANDOWANYM MARKĄ „Kicia Kocia”)

W naszym przedszkolu czytanie bajek to jedno z priorytetowych zadań, czytamy dzieciom codziennie. Jednak największą przyjemność dzieciom sprawia słuchanie bajek czytanych przez osobę niezwiązaną z naszym przedszkolem. Tak, więc od lat współpracujemy z Gminną Biblioteką w Daniszynie, a pani Iwonka systematycznie odwiedza dzieci lub my odwiedzamy bibliotekę.  W tym roku do spotkań czytelniczych mamy zarezerwowane środy, jednak dziś, mimo iż nie była to środa postanowiliśmy przybliżyć ulubioną bohaterkę serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej, czyli Kicię Kocię. Pani Iwonka przyniosła do przedszkola mnóstwo książeczek o przygodach Kici Koci i jej przyjaciół. Pani Iwonce wraz z dziećmi udało się „wyczarować” Kici Kocię, która dzięki naszym „czarom” przybyła do dzieci. Nasz wyjątkowy gość – Kicia Kocia zachęcała przedszkolaki do odwiedzania biblioteki i czytania książek – zwłaszcza tych opisujących jej niesamowite przygody. Zaprezentowała ona dzieciom serię edukacyjnych, uczących prawidłowych zachowań książeczek, których jest główną bohaterką. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o tytułowej bohaterce.  Pani Iwonka przeczytała nam m.in. opowiadanie pt.: „Kicia Kocia mówi dzień dobry”, a dzieci wymieniały wartości i zasady w codziennym życiu. Nie zabrakło również pląsów i zabaw z Kicią Kocią. Na zakończenie Przedszkolaki otrzymały również niespodzianki od Kici Koci- zabawki, oraz słodycze. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z „Kicią Kocią” i obiecujemy przeczytać całą serie „Kici Koci”. Dziękujemy Pani Iwonce i Kici Koci za wspólnie spędzony czas.