Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, zabaw. To najlepszy start w nowy dzień. W naszym przedszkolu jak zapewne we wszystkich przedszkolach kładziemy nacisk na zwiększenie świadomości najmłodszych w kwestii prawidłowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem śniadania. W naszym menu codziennego śniadanka dla dzieci zawsze mamy kilka rodzajów pieczywa ( żytnie, pełnoziarniste, mąki graham i pszenne), wszystko po to by przyzwyczajać dzieci do zdrowych nawyków pieczywo smarowane jest masłem oraz codziennie pojawiają się warzywa, sałata, jako dodatek do śniadania. Z naszych obserwacji wynika, iż dzieci coraz chętniej sięgają po zdrowe „przegryzki”.

Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, krótkimi pogadankami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku.  Po śniadaniu dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania się.  Dzieci opowiadały o nawykach żywieniowych w swoich domach (gdzie panie usłyszały, że czasem dzień zaczyna się od cukierków, ciastek czy wafelków, choć mamy nadzieję, że była to tylko fantazja dzieci) Po zdrowym śniadaniu, ciekawych rozmowach dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby brać udział w dalszych przedszkolnych zabawach. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.