Dziś, tj. 22 września wszystkie dzieci w naszym przedszkolu uroczyście powitały nową porę roku – Panią Jesień, która będzie panować nam przez najbliższe miesiące. W związku z nową porą roku zmienił się wystrój sal przedszkolnych. W Kącikach Przyrody pojawiły się dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, owoce z sadu i warzywa przyniesione przez dzieci i Panie. W przedszkolu dziś królowały barwy jesienne, które można było zauważyć na ubrankach przedszkolaków. Spora grupa dzieci by świętować powitanie Jesieni na głowach miała kapelusze lub opaski z jesiennymi motywami, nawet była bransoleta zrobiona z małych kasztanów.   Wraz z Panią Jesienią, w której rolę wcieliła się Pani Irena, odgadywaliśmy jesienne zagadki. Podczas zajęć dzieci wykazywały się wiedzą na temat nowej poru roku i jej oznak (np. zmiana pogody, kolorowe liście i ich opadanie, zbiór warzyw i owoców, pojawianie się grzybów w lesie itp.) poprzez: nazywanie jesiennych darów zgromadzonych w kącikach.  Nie zabrakło jesiennych piosenek, wierszy i zabaw w tym również zabaw akustycznych. Przedszkolaki będą poszerzać swoją wiedzę, obserwować zmiany, jakie przyniesie nam nowa pora roku podczas kolejnych zajęć, spacerów i wycieczek.

Ten wyjątkowy dzień zakończyliśmy zabawami w ogrodzie połączonymi z obserwacją przyrody. Bardzo się cieszymy, że Pani Jesień już do nas zawitała. Oby Jesień nadal była ciepła tak jak dziś byśmy mogli jak najdłużej cieszyć się zabawami w ogrodzie i spacerami.