Dziś w naszym przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy dzień języków obcych! Dzięki językom obcym możemy odkrywać nowe kultury, poznawać fascynujących ludzi i nawiązywać międzynarodowe przyjaźnie. To narzędzie, które otwiera drzwi do niezliczonych możliwości — zarówno w podróżach, jak i w codziennej pracy. Dzisiejsze święto to okazja do zabawy językowej oraz do poznania innych kultur. W sali u naszych maluszków rozpoczęła się nasza językowa podróż, podczas której przedszkolaki odwiedzali kolejne kraje dowiadując się na ich temat wielu ciekawych rzeczy. Dzieci mogły wykazać się znajomością Państw oraz flag przedstawionych na rysunku. Poznaliśmy charakterystyczne symbole, popularne zwroty, wyrażenia, a także poznaliśmy tradycyjne potrawy 🍟🍕🧀🥨

Słuchaliśmy również muzyki w różnych językach📻🎶 wesoło tańczyliśmy. Nie zabrakło również zabaw w języku angielskim, które przeprowadziła Pani Maja Buczek – nauczycielka języka angielskiego, która w wesoły sposób wprowadza naszych przedszkolaków w świat języka angielskiego. ❤️❤️🥰