,,Liście się złocą w całym lesie,
to znak właśnie, że już jesień.
Lasem, łąką, polem,
chodzi ze złocistym parasolem”.

23 września 2021 r. nasze przedszkolaki powitały Pierwszy Dzień Jesieni. Tego dnia w przedszkolu królowały kosze, misy, tace pełne jesiennych darów (za które bardzo dziękujemy). W tym dniu organizowane były zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej, poprzez które dzieci przyswajały sobie wiadomości o rozpoczynającej się właśnie porze roku. Przedszkolaki poznały dary jesieni, przeliczały zbiory oraz tańczyły jesienne tańce. Powstawały jesienne prace plastyczne. Dzieci korzystały z jesiennej ścieżki sensorycznej, która stanowiła zabawę, a jednocześnie była sposobem na poprawę motoryki dużej, rozwój wyobraźni dotykowej oraz poprawę równowagi i koordynacji ruchowej i stymulację receptorów nerwowych w stopach.

Jesienny klimat nabrało również nasze przedszkole, powstały jesienne kąciki przyrody, gazetki ścienne opowiadają dzieciom o jesieni, a na oknach śmieją się jesienne zwierzątka w jesiennej aurze.