Dziś do naszego przedszkola przybyła Pani Iwonka na kolejne środowe spotkanie z książką. Z uwagi, iż realizujemy projekt „Z darami natury świat nie jest ponury” i na dziś zaplanowaliśmy realizację punktu 2. „Z kamyka zabawka dla smyka” rozpoczęliśmy spotkanie od wysłuchania bajki „O smutnym kamieniu”. Następnie pani Iwonka opowiedziała dzieciom o wykorzystaniu kamieni, o rodzajach kamieni… dzieci z zaciekawieniem słuchały ciekawostek i oglądały naturalne okazy kamieni. Poznając przeróżną fakturę kamieni. Kamienie posłużyły dziś jako materiał do prac plastycznych i konstrukcyjnych: układaliśmy z kamieni różne kompozycje, oraz kamienie posłużyły też do stworzenia kreatywnych obrazów.

Pani Iwonka korzystając z okazji spotkania z przedszkolakami złożyła dzieciom życzenia z okazji wczorajszego święta – Dnia Przedszkolaka oraz poczęstowała pysznymi cukierkami. Dostaliśmy również dużo kolorowanek, którymi niedługo ozdobimy naszą bibliotekę.